UWAGA WAŻNY KOMUNIKAT!!!

Szanowni Państwo,

w związku z decyzją Premiera i Ministra Zdrowia nasz żłobek będzie nieczynny

od 16.03.2020 r. do 27.03.2020 r.

Jednocześnie informujemy, że w dniach 12.03.2010 r. i 13.03.2020 r. w żłobku będą odbywać się zajęcia opiekuńcze dla dzieci, którym rodzice nie będą mogli zapewnić opieki.

Przekazujemy również informację dotyczącą specjalnego zasiłku opiekuńczego na czas zamknięcia placówek z powodu epidemii koronawirusa i choroby CONVID-19

Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, iż w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły z powodu COVID-19 osobom podlegającym ubezpieczeniu chorobowemu przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy na czas opieki nad dzieckiem.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom lub opiekunom prawnym dzieci, którzy:
⇒ opiekują się dzieckiem poniżej 8. roku życia,
⇒ są objęci ubezpieczeniem chorobowym (np. pracownikom, zleceniobiorcom, przedsiębiorcom).

Okres wypłaty dodatkowego zasiłku opiekuńczego (14 dni) nie wlicza się do ogólnego limitu 60 dni, które przysługują na opiekę nad chorym dzieckiem do lat 14.
Jeśli oboje rodzice dziecka pracują, to o dodatkowy zasiłek opiekuńczy może wystąpić jedno z rodziców. Mogą też podzielić się opieką nad dzieckiem w ramach limitu 14 dni. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom łącznie przez 14 dni, niezależnie od liczby dzieci wymagających opieki. Zasiłek opiekuńczy oraz dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługują z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Oznacza to, że zasiłki nie obciążają funduszu pracodawców.

W załączeniu przesyłam wzór oświadczania o sprawowaniu opieki na dzieckiem do lat 8.

https://www.zus.pl/

Prosimy również w tym szczególnym okresie o zachowanie ostrożności i pozostanie z dziećmi w domu, zwłaszcza prosimy nie odwiedzać centrów handlowych, bawialni i innych tego typu miejsc gdzie gromadzą się ludzie w większej ilość. Zachowanie wszystkich możliwych środków ostrożności może pozwoli Polskę uchronić przed sytuacją w jakiej są Włosi.

Z góry dziękujemy za zrozumienie.

Z poważaniem

Maria i Agnieszka Biernat