Grupy

RUSAŁKI grupa maluszków od 0,6 do 1,5 roku
Rusałki to grupa najmłodszych dzieci w wieku od 6 miesięcy do 1,5 roku. Codziennie prowadzimy zajęcia ogólnorozwojowe, których celem jest stymulowanie rozwoju poprzez zabawę, muzykę, śpiew i prace manualne.  Maluszki zaspokajają potrzebę zabawy, wyrabiając w sobie poczucie rytmu i koordynację ruchową. Rozwijają talenty i zamiłowania plastyczne z pomocą wychowawczyń, a efekty prezentowane są w galerii prac plastycznych.  Pod fachowym okiem zapewniamy dzieciom troskliwą opiekę i bezpieczeństwo. Dzięki temu czują się tutaj jak we własnym domu pełnym ciepła i radości. W grupie do opieki dla dzieci są trzy panie.

Nauczyciel prowadzący grupę Rusałki:
Paulina Turska

Jestem absolwentką uczelni Towarzystwo Wiedzy Powszechnej na kierunku opiekunka dziecięca do lat 3. W żłobku „Motylkowa Kraina” opiekuję się najmłodszą grupą dzieci zwaną „Rusałkami”. Sama jestem mamą dwójki dzieci Oliwiera i Lenki, dlatego doskonale rozumiem troski i obawy rodziców o prawidłowy rozwój ich dzieci. Staram się nauczyć moich podopiecznych samodzielności, dać im miłość i poczucie bezpieczeństwa a przede wszystkim stać się dla nich dobrą „ciocią”, która zawsze przytuli, pomoże i postara się, aby każdy dzień był pełen radości i wspaniałych przeżyć.

 

PAZIKI grupa starszaków od 1,5 do 3 rok
Paziki to starsza grupa w Motylkowej Krainie znajdują się w niej dzieci w wieku od 1,5 roku do 3 lat. Jest to grupa dzieci, które zaczynają uczyć się samodzielności oraz współpracy z grupą. Nasze Paziki każdego dnia uczą się poprzez zabawę i ruch – mamy zajęcia z rytmiki, gimnastyki korekcyjnej, języka hiszpańskiego i angielskiego oraz różne inne formy aktywności fizycznej tańce, śpiew, zabawy w basenie kulkowym regenerują siły podczas godzinny relaksu odpoczywając na leżaczkach lub czytając bajki z ciociami. Jeśli sprzyja pogoda maluchy każdego dnia zażywają ruchu na świeżym powietrzu. Paziki to dzieci wesołe, pełne energii, lubiące taniec, zabawy, śpiew, malowanie oraz przytulanie.

Wychowawczynie grupy Pazików:

Magdalena Wieczorek

Ukończyłam studia magisterskie z Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej, natomiast studia licencjackie z Międzynarodowego Bezpieczeństwa Publicznego. Jestem osobą odpowiedzialną i cierpliwą oraz dokładającą wszelkich starań, aby zapewnić jak najlepszy rozwój dziecku. Praca z dziećmi daje mi wiele radości i satysfakcji motywując tym samym do dalszego działania i rozwijania się w tym kierunku.

Izabela Wojda 

Nazywam się Izabela Wojda. Jestem studentką pedagogiki na Uniwersytecie Szczecińskim ze specjalizacją Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Wybrałam właśnie ten kierunek studiów i tę specjalizację? Dlatego, że każdy etap rozwoju dziecka jest bardzo zróżnicowany. Dzieci mają inne potrzeby, trudności i zainteresowania. Jestem osobą ambitną, rzetelną i sumienną. Praca z dzieci sprawia mi ogromną radość. Dlatego też pragnę pomóc Waszym pociechom zmagać się z codziennymi trudnościami, nowymi doświadczeniami. Pomogę im poznawać świat, oczywiście poprzez zabawę, która jest najbardziej odpowiednim w tym wieku sposobem nauczania. Zapewniam Was, Drodzy Rodzice, że dołożę wszelkich starań, aby ułatwić i wspomóc odpowiedni rozwój, zarówno intelektualny jak i fizyczny Waszych dzieci.

Patrycja Wymysłowska 

Jestem studentką trzeciego roku pedagogiki o specjalizacji edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Praca, jaką wykonuje jest spełnieniem moich marzeń. Ważne jest dla mnie, aby każde dziecko znajdujące się w żłobku czuło się bezpiecznie, dlatego otaczam je troskliwą opieką. Staram się robić to najlepiej jak potrafię, podchodząc indywidualnie do każdego dziecka. Lubię patrzeć na radość dzieci w momentach, kiedy zdobywają nową wiedzę oraz umiejętności. Praca z dziećmi to dla mnie ogromna radość, a każdy dzień spędzony z nimi jest niezwykłą przygodą.

Monika Liberacka

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Edukacja Elementarna i Integracyjna oraz studia magisterskie na kierunku Pedagogika szkolna. W czasie studiów uczestniczyłam w warsztatach w Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka MANUfaktura pt. „Praca z dzieckiem niepełnosprawnym intelektualnie” oraz uczestniczyłam w wykładach „Wychowywać – ale jak?” oraz „Dziecko i filozofia w kontekście wczesnej edukacji” Praca z maluchami w żłobku jest urzeczywistnieniem moich marzeń. W pracy z dziećmi kieruję się ich naturalnymi potrzebami ciepła, czułości i zabawy. Każdemu z moich podopiecznych poświęcam dużo uwagi, aby czuły się ważne i bezpieczne. W związku z tym, że posiadam certyfikat TELC prowadzę zajęcia z języka angielskiego dla moich maluchów. Zajęcia prowadzę w sposób urozmaicony – śpiewamy, rysujemy i tańczymy. Uważam, że na tym etapie rozwoju dziecka tylko zabawa uczy efektywnie, tak więc staram się, aby maluchy miały styczność z językiem w formie zabawy każdego dnia. Wszystkie postępy w rozwoju nawet te najdrobniejsze – dziecka, każde jego małe zwycięstwo jest dla mnie na wagę złota.