O nas

Drodzy Rodzice, wybór miejsca dla Waszego dziecka, to jeden z ważniejszych wyborów jakie przed Wami stoją. Powinno to być miejsce przede wszystkim bezpieczne, pełne pasji i miłości do dziecka. Miejsce pełne innowacji oraz podążania za dzieckiem.

Dla Ciebie i Twojej pociechy stworzyliśmy  Motylkowa Krainę.

Znajdujemy się w spokojnym miejscu, w dzielnicy Pogodno na ulicy Somosierry 31a.  Dom otoczony jest zielenią i  wysokim parkanem co czyni to miejsce cichym i spokojnym. Kolorowe, pięknie urządzone sale przeznaczone są dla dzieci młodszych i starszych oraz dostosowane do ich potrzeb wiekowych. Jesteśmy placówką wpisaną do rejestru żłobków i klubów dziecięcych miasta Szczecin.

Żłobek wyposażony jest w bezpieczny, atestowany sprzęt zarówno w salach jak i na ogrodowych placykach zabaw.

Motylkowa Kraina to prywatny żłobek dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat,  czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 17:30. Na życzenie Rodziców istnieje możliwość pozostawienia dziecka w Żłobku w dodatkowym wymiarze godzin oraz w soboty i niedziele.

Opiekunki w Motylkowej Krainie to kadra  wykwalifikowana, posiadająca wyższe wykształcenie pedagogiczne,  kochająca dzieci a swoją pracę wykonująca z zaangażowaniem i pasją. Panie prowadzą rozmaite zajęcia rozwijające umiejętności i zdolności dzieci a także uczą ich codziennych czynności samoobsługowych. Nauka odbywa się w atmosferze zabawy, a różnowiekowa grupa dzieci gwarantuje duży postęp w ich rozwoju. Dzieci podzielone są na dwie grupy wiekowe: młodszą o urokliwej nazwie Rusałki skupiająca dzieci od 6 miesięcy do 1,5 roku oraz starszą o nazwie Paziki – od 1,5 do 3 lat. Przebywanie dziecka w grupie wpływa korzystnie na jego rozwój. Zróżnicowane ze względu na wiek dzieci, dostarczają sobie wzajemnie szerokiego wachlarza doświadczeń emocjonalnych, społecznych i intelektualnych.  Starsze dzieci uczą młodsze, wykazując chęć opiekowania się nimi oraz ogromną wrażliwość. Są bardzo dumne z własnych dokonań i osiągnięć. Najmłodsze pociechy próbują dorównać starszym kolegom i koleżankom, dzięki czemu czynią bardzo szybkie postępy. Zabawy na świeżym powietrzu umożliwia  wypełniony zielenią ogród wyposażony w strefy zabaw dla dzieci młodszych i starszych. Dzieci korzystają z zabaw na świeżym powietrzu jak tylko pogoda na to pozwala przez cały rok.

Zajęcia prowadzone są poprzez ruch, muzykę, zabawę, które leżą u podstaw natury dziecka.

Codzienne zajęcia dzieci powyżej 1,5 roku życia urozmaica pakiet zajęć dodatkowych w ramach których nasi wychowankowie:

  • mają pełne zabawy, wesołe spotkania z językiem angielskim prowadzone przez wykwalifikowanego lektora –  zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu
  • wyrabiają w sobie poczucie rytmu, wdzięku i słuchu na rytmice
  • dbają o fizyczny rozwój i piękną postawę na gimnastyce korekcyjnej
  • mają zajęcia z SENSOPLASTYKI raz w tygodniu w każdej z grup, które rozwijają zmysły i motorykę dzieci

Plan zajęć dodatkowych do pobrania w PDF  –  ZAJĘCIA DODATKOWE

W zależności od wyboru Rodziców dzieci mogą korzystać z wyżywienia całodniowego lub z wybranych posiłków. Motylkową Krainę w zdrowe jedzenie dostosowane do potrzeb dzieci z uwzględnieniem indywidualnych wskazań rodziców zaopatruje „Catering u Kasi” z Grzędzic

W przypadku dostarczania jedzenia przez Rodziców prosimy o zapewnienie dziecku pożywienia w postaci mleka, gotowych dań w jednorazowych opakowaniach, które podgrzejemy na miejscu.

Rodziców zainteresowanych powierzeniem maluszków pod naszą opiekę  serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas!!!                                                                                                                                                                                                                                                    Maria i Agnieszka Biernat

PRZERWA WAKACYJNA – OSTATNIE DWA TYGODNIE LIPCA ŻŁOBEK JEST NIECZYNNY,

CZESNE W TYM OKRESIE POZOSTAJE BEZ ZMIAN.

WAKACJE 2023 TERMIN ostatnie dwa tygodnie lipca 2023 tj. 17.07.2023 – 30.07.2023

DNIA 24.12 – WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA, ŻŁOBEK MOTYLKOWA KRAINA JEST NIECZYNNY.

Nasz zespół:

Nasz zespół