Grupy

RUSAŁKI grupa maluszków od 0,6 do 1,5 roku
Rusałki to grupa najmłodszych dzieci w wieku od 6 miesięcy do 1,5 roku. Codziennie prowadzimy zajęcia ogólnorozwojowe, których celem jest stymulowanie rozwoju poprzez zabawę, muzykę, śpiew i prace manualne.  Maluszki zaspokajają potrzebę zabawy, wyrabiając w sobie poczucie rytmu i koordynację ruchową. Rozwijają talenty i zamiłowania plastyczne z pomocą wychowawczyń, a efekty prezentowane są w galerii prac plastycznych.  Pod fachowym okiem zapewniamy dzieciom troskliwą opiekę i bezpieczeństwo. Dzięki temu czują się tutaj jak we własnym domu pełnym ciepła i radości.

Wychowawczynie grupy Rusałki:
Beata Kardas

W „Motylkowej Krainie” nie pracuję jako „pani”, „wychowawca” czy „nauczycielka” jestem po prostu ciocią Beatą. Dla mnie najważniejsze jest, aby maluszek przede wszystkim poczuł się bezpiecznie w naszym żłobku, oraz aby codziennie z uśmiechem i radością przekraczał próg naszej Sali. Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości, a także daje satysfakcję z tego, że pomagam dzieciom poznawać otaczający świat. Prywatnie jestem mamą oraz młodą babcią dla mojej wnusi Oliwii. Ukończyłam profesjonalny kurs opieki nad dziećmi do lat trzech.

 

Paulina Turska

Jestem absolwentką uczelni Towarzystwo Wiedzy Powszechnej na kierunku opiekunka dziecięca do lat 3. W żłobku „Motylkowa Kraina” opiekuję się najmłodszą grupą dzieci zwaną „Rusałkami”. Sama jestem mamą dwójki dzieci Oliwiera i Lenki, dlatego doskonale rozumiem troski i obawy rodziców o prawidłowy rozwój ich dzieci. Staram się nauczyć moich podopiecznych samodzielności, dać im miłość i poczucie bezpieczeństwa a przede wszystkim stać się dla nich dobrą „ciocią”, która zawsze przytuli, pomoże i postara się, aby każdy dzień był pełen radości i wspaniałych przeżyć.

 

PAZIKI grupa starszaków od 1,5 do 3 rok
Paziki to starsza grupa w Motylkowej Krainie znajdują się w niej dzieci w wieku od 1,5 roku do 3 lat. Jest to grupa dzieci, które zaczynają uczyć się samodzielności oraz współpracy z grupą. Nasze Paziki każdego dnia uczą się poprzez zabawę i ruch – mamy zajęcia z rytmiki, gimnastyki korekcyjnej, języka hiszpańskiego i angielskiego oraz różne inne formy aktywności fizycznej tańce, śpiew, zabawy w basenie kulkowym regenerują siły podczas godzinny relaksu odpoczywając na leżaczkach lub czytając bajki z ciociami. Jeśli sprzyja pogoda maluchy każdego dnia zażywają ruchu na świeżym powietrzu. Paziki to dzieci wesołe, pełne energii, lubiące taniec, zabawy, śpiew, malowanie oraz przytulanie.

Wychowawczynie grupy Pazików:

Monika Kujawska

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Edukacja Elementarna i Integracyjna oraz studia magisterskie na kierunku Pedagogika szkolna. W czasie studiów uczestniczyłam w warsztatach w Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka MANUfaktura pt. „Praca z dzieckiem niepełnosprawnym intelektualnie” oraz uczestniczyłam w wykładach „Wychowywać – ale jak?” oraz „Dziecko i filozofia w kontekście wczesnej edukacji” Praca z maluchami w żłobku jest urzeczywistnieniem moich marzeń. W pracy z dziećmi kieruję się ich naturalnymi potrzebami ciepła, czułości i zabawy. Każdemu z moich podopiecznych poświęcam dużo uwagi, aby czuły się ważne i bezpieczne. W związku z tym, że posiadam certyfikat TELC prowadzę zajęcia z języka angielskiego dla moich maluchów. Zajęcia prowadzę w sposób urozmaicony – śpiewamy, rysujemy i tańczymy. Uważam, że na tym etapie rozwoju dziecka tylko zabawa uczy efektywnie, tak więc staram się, aby maluchy miały styczność z językiem w formie zabawy każdego dnia. Wszystkie postępy w rozwoju nawet te najdrobniejsze – dziecka, każde jego małe zwycięstwo jest dla mnie na wagę złota.

Magdalena Wieczorek

Ukończyłam studia magisterskie z Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej, natomiast studia licencjackie z Międzynarodowego Bezpieczeństwa Publicznego. Jestem osobą odpowiedzialną i cierpliwą oraz dokładającą wszelkich starań, aby zapewnić jak najlepszy rozwój dziecku. Praca z dziećmi daje mi wiele radości i satysfakcji motywując tym samym do dalszego działania i rozwijania się w tym kierunku.

Izabela Wojda 

Nazywam się Izabela Wojda. Jestem studentką pedagogiki na Uniwersytecie Szczecińskim ze specjalizacją Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Wybrałam właśnie ten kierunek studiów i tę specjalizację? Dlatego, że każdy etap rozwoju dziecka jest bardzo zróżnicowany. Dzieci mają inne potrzeby, trudności i zainteresowania. Jestem osobą ambitną, rzetelną i sumienną. Praca z dzieci sprawia mi ogromną radość. Dlatego też pragnę pomóc Waszym pociechom zmagać się z codziennymi trudnościami, nowymi doświadczeniami. Pomogę im poznawać świat, oczywiście poprzez zabawę, która jest najbardziej odpowiednim w tym wieku sposobem nauczania. Zapewniam Was, Drodzy Rodzice, że dołożę wszelkich starań, aby ułatwić i wspomóc odpowiedni rozwój, zarówno intelektualny jak i fizyczny Waszych dzieci.

Patrycja Wymysłowska 

Jestem studentką trzeciego roku pedagogiki o specjalizacji edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Praca, jaką wykonuje jest spełnieniem moich marzeń. Ważne jest dla mnie, aby każde dziecko znajdujące się w żłobku czuło się bezpiecznie, dlatego otaczam je troskliwą opieką. Staram się robić to najlepiej jak potrafię, podchodząc indywidualnie do każdego dziecka. Lubię patrzeć na radość dzieci w momentach, kiedy zdobywają nową wiedzę oraz umiejętności. Praca z dziećmi to dla mnie ogromna radość, a każdy dzień spędzony z nimi jest niezwykłą przygodą.