Grupy

RUSAŁKI grupa maluszków od 0,6 do 1,5 roku
Rusałki to grupa najmłodszych dzieci w wieku od 6 miesięcy do 1,5 roku. Codziennie prowadzimy zajęcia ogólnorozwojowe, których celem jest stymulowanie rozwoju poprzez zabawę, muzykę, śpiew i prace manualne.  Maluszki zaspokajają potrzebę zabawy, wyrabiając w sobie poczucie rytmu i koordynację ruchową. Rozwijają talenty i zamiłowania plastyczne z pomocą wychowawczyń, a efekty prezentowane są w galerii prac plastycznych.  Pod fachowym okiem zapewniamy dzieciom troskliwą opiekę i bezpieczeństwo. Dzięki temu czują się tutaj jak we własnym domu pełnym ciepła i radości.

Wychowawczynie grupy Rusałki:
Beata Kardas

W „Motylkowej Krainie” nie pracuję jako „pani”, „wychowawca” czy „nauczycielka” jestem po prostu ciocią Beatą. Dla mnie najważniejsze jest, aby maluszek przede wszystkim poczuł się bezpiecznie w naszym żłobku, oraz aby codziennie z uśmiechem i radością przekraczał próg naszej Sali. Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości, a także daje satysfakcję z tego, że pomagam dzieciom poznawać otaczający świat. Prywatnie jestem mamą oraz młodą babcią dla mojej wnusi Oliwii. Ukończyłam profesjonalny kurs opieki nad dziećmi do lat trzech.

 

Anna Delczyk

Do swojej pracy podchodzę z zamiłowaniem i rozwagą. Zależy mi na bezpiecznym rozwoju dziecka w sferze intelektualnej jak i fizycznej. Kontakt z maluszkami przychodzi mi bardzo sprawnie, ponieważ posiadam doświadczenie i dobre serce. Cechuje mnie rzetelność, sumienność, odpowiedzialność, cierpliwość jak i podzielność uwagi. Ukończyłam studium opieli nad dziećmi do lat trzech.  „Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu

 

Paulina Turska

Jestem absolwentką uczelni Towarzystwo Wiedzy Powszechnej na kierunku opiekunka dziecięca do lat 3. W żłobku „Motylkowa Kraina” opiekuję się najmłodszą grupą dzieci zwaną „Rusałkami”. Sama jestem mamą dwójki dzieci Oliwiera i Lenki, dlatego doskonale rozumiem troski i obawy rodziców o prawidłowy rozwój ich dzieci. Staram się nauczyć moich podopiecznych samodzielności, dać im miłość i poczucie bezpieczeństwa a przede wszystkim stać się dla nich dobrą „ciocią”, która zawsze przytuli, pomoże i postara się, aby każdy dzień był pełen radości i wspaniałych przeżyć.

 

PAZIKI grupa starszaków od 1,5 do 3 rok
Paziki to starsza grupa w Motylkowej Krainie znajdują się w niej dzieci w wieku od 1,5 roku do 3 lat. Jest to grupa dzieci, które zaczynają uczyć się samodzielności oraz współpracy z grupą. Nasze Paziki każdego dnia uczą się poprzez zabawę i ruch – mamy zajęcia z rytmiki, gimnastyki korekcyjnej, języka hiszpańskiego i angielskiego oraz różne inne formy aktywności fizycznej tańce, śpiew, zabawy w basenie kulkowym regenerują siły podczas godzinny relaksu odpoczywając na leżaczkach lub czytając bajki z ciociami. Jeśli sprzyja pogoda maluchy każdego dnia zażywają ruchu na świeżym powietrzu. Paziki to dzieci wesołe, pełne energii, lubiące taniec, zabawy, śpiew, malowanie oraz przytulanie.

Wychowawczynie grupy Pazików:

Monika Kujawska

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Edukacja Elementarna i Integracyjna oraz studia magisterskie na kierunku Pedagogika szkolna. W czasie studiów uczestniczyłam w warsztatach w Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka MANUfaktura pt. „Praca z dzieckiem niepełnosprawnym intelektualnie” oraz uczestniczyłam w wykładach „Wychowywać – ale jak?” oraz „Dziecko i filozofia w kontekście wczesnej edukacji” Praca z maluchami w żłobku jest urzeczywistnieniem moich marzeń. W pracy z dziećmi kieruję się ich naturalnymi potrzebami ciepła, czułości i zabawy. Każdemu z moich podopiecznych poświęcam dużo uwagi, aby czuły się ważne i bezpieczne. W związku z tym, że posiadam certyfikat TELC prowadzę zajęcia z języka angielskiego dla moich maluchów. Zajęcia prowadzę w sposób urozmaicony – śpiewamy, rysujemy i tańczymy. Uważam, że na tym etapie rozwoju dziecka tylko zabawa uczy efektywnie, tak więc staram się, aby maluchy miały styczność z językiem w formie zabawy każdego dnia. Wszystkie postępy w rozwoju nawet te najdrobniejsze – dziecka, każde jego małe zwycięstwo jest dla mnie na wagę złota.

Magdalena Wieczorek

Ukończyłam studia magisterskie z Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej, natomiast studia licencjackie z Międzynarodowego Bezpieczeństwa Publicznego. Jestem osobą odpowiedzialną i cierpliwą oraz dokładającą wszelkich starań, aby zapewnić jak najlepszy rozwój dziecku. Praca z dziećmi daje mi wiele radości i satysfakcji motywując tym samym do dalszego działania i rozwijania się w tym kierunku.