Grupy

Rusałki grupa maluszków od 0,6 do1,5 roku

Rusałki to grupa najmłodszych dzieci w wieku od 6 miesięcy do 1,5 roku. Codziennie prowadzimy zajęcia ogólnorozwojowe, których celem jest stymulowanie rozwoju poprzez zabawę, muzykę, śpiew i prace manualne.  Maluszki zaspokajają potrzebę zabawy, wyrabiając w sobie poczucie rytmu i koordynację ruchową. Rozwijają talenty i zamiłowania plastyczne z pomocą wychowawczyń, a efekty prezentowane są w galerii prac plastycznych.  Pod fachowym okiem zapewniamy dzieciom troskliwą opiekę i bezpieczeństwo. Dzięki temu czują się tutaj jak we własnym domu pełnym ciepła i radości.

Wychowawczynie grupy Rusałki

Beata Kardas

beata

W „Motylkowej Krainie” nie pracuję jako „pani”, „wychowawca” czy „nauczycielka” jestem po prostu ciocią Beatą. Dla mnie najważniejsze jest, aby maluszek przede wszystkim poczuł się bezpiecznie w naszym żłobku, oraz aby codziennie z uśmiechem i radością przekraczał próg naszej Sali. Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości, a także daje satysfakcję z tego, że pomagam dzieciom poznawać otaczający świat. Prywatnie jestem mamą oraz młodą babcią dla mojej wnusi Oliwii. Ukończyłam profesjonalny kurs opieki nad dziećmi do lat trzech.

 

Anna Delczyk

anna

Do swojej pracy podchodzę z zamiłowaniem i rozwagą. Zależy mi na bezpiecznym rozwoju dziecka w sferze intelektualnej jak i fizycznej. Kontakt z maluszkami przychodzi mi bardzo sprawnie, ponieważ posiadam doświadczenie i dobre serce. Cechuje mnie rzetelność, sumienność, odpowiedzialność, cierpliwość jak i podzielność uwagi. Ukończyłam studium opieli nad dziećmi do lat trzech.  „Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu

 

Paziki grupa starszaków od 1,5 do 3 rok

Paziki to starsza grupa w Motylkowej Krainie znajdują się w niej dzieci w wieku od 1,5 roku do 3 lat. Jest to grupa dzieci, które zaczynają uczyć się samodzielności oraz współpracy z grupą. Nasze Paziki każdego dnia uczą się poprzez zabawę i ruch – mamy zajęcia z rytmiki, gimnastyki korekcyjnej, języka hiszpańskiego i angielskiego oraz różne inne formy aktywności fizycznej tańce, śpiew, zabawy w basenie kulkowym regenerują siły podczas godzinny relaksu odpoczywając na leżaczkach lub czytając bajki z ciociami. Jeśli sprzyja pogoda maluchy każdego dnia zażywają ruchu na świeżym powietrzu. Paziki to dzieci wesołe, pełne energii, lubiące taniec, zabawy, śpiew, malowanie oraz przytulanie.

Wychowawczynie grupy Pazików:

Monika Kujawska

monika

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Edukacja Elementarna i Integracyjna oraz studia magisterskie na kierunku Pedagogika szkolna. W czasie studiów uczestniczyłam w warsztatach w Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka MANUfaktura pt. „Praca z dzieckiem niepełnosprawnym intelektualnie” oraz uczestniczyłam w wykładach „Wychowywać – ale jak?” oraz „Dziecko i filozofia w kontekście wczesnej edukacji” Praca z maluchami w żłobku jest urzeczywistnieniem moich marzeń. W pracy z dziećmi kieruję się ich naturalnymi potrzebami ciepła, czułości i zabawy. Każdemu z moich podopiecznych poświęcam dużo uwagi, aby czuły się ważne i bezpieczne. W związku z tym, że posiadam certyfikat TELC prowadzę zajęcia z języka angielskiego dla moich maluchów. Zajęcia prowadzę w sposób urozmaicony – śpiewamy, rysujemy i tańczymy. Uważam, że na tym etapie rozwoju dziecka tylko zabawa uczy efektywnie, tak więc staram się, aby maluchy miały styczność z językiem w formie zabawy każdego dnia. Wszystkie postępy w rozwoju nawet te najdrobniejsze – dziecka, każde jego małe zwycięstwo jest dla mnie na wagę złota.

Magdalena Wieczorek

magdalena

Ukończyłam studia magisterskie z Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej, natomiast studia licencjackie z Międzynarodowego Bezpieczeństwa Publicznego. Jestem osobą odpowiedzialną i cierpliwą oraz dokładającą wszelkich starań, aby zapewnić jak najlepszy rozwój dziecku. Praca z dziećmi daje mi wiele radości i satysfakcji motywując tym samym do dalszego działania i rozwijania się w tym kierunku.